Petra Bakurová

Škroupova 1010

356 01 Sokolov

 

IČ: 74205692

plátce DPH

 

KONTAKT

péče o trávník

NÁŠ TIP

Svěží zelený a zdravý trávník potřebuje ty správné živiny. S těmito produkty dosáhnete perfektního výsledku.

Dostupnost: skladem
105.95 bez DPH
128.20 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Tuhé dlouhodobé trávníkové hnojivo - 3 kg (536)

EC hnojivo, minerální hnojivo NPK s formaldehydovou močovinou, hořčíkem a železem 20+5+8(+2+1)

Travní hnojivo Planttop s dlouhodobým účinkem je granulované kompletní hnojivo s hořčíkem a železem. Kombinace živin šetrná k trávníku působí ihned po hnojení až 3 měsíce. Trávník brzy po aplikaci získá sytě zelenou barvu. Neustálé uvolňování živin zabraňuje nežádoucímu nárůstu růstu a snižuje pracnost při sečení. Rovnoměrný růst podporuje vývoj kořenů, výsledkem čehož je hustý, odolný trávník, který zadržuje plevel.

 • bezprašný - Čistá manipulace díky hrubozrnnému granulátu.
 • silný - Zásobník hořčíku a železa trávník navíc posiluje.
 • vytrvalý - Váš trávník bude mít všechny živiny, které potřebuje, až na tři měsíce.
 • dobře sehrané - Živiny jsou přesně přizpůsobeny potřebám (20+5+8) trávníků.

Použití:

Dlouhodobé trávníkové hnojivo Planttop lze snadno rozmetat ručně nebo pomocí rozmetadel hnojiv (viz tabulka rozmetání). Dlouhodobé trávníkové hnojivo Planttop se nejlépe aplikuje na suché trávníky. Následné zalití zlepšuje startovací efekt. Pro hustý a odolný trávník jsou nutné 2-3 aplikace hnojiva ročně. Proto se v

 • 1. aplikaci v březnu/dubnu nanese 30 g/m²,
 • při 2. aplikaci v červnu/červenci dalších 30 g/m²
 • a v srpnu/září 3. aplikaci s 30 g/m².

aplikace - jaro a léto

Hubič mechu a trávníkové hnojivo - 3 kg (546)

Minerální NK hnojivo se železem 14+5+6 Fe proti mechu*. Přípravek na ochranu rostlin, trávníkové hnojivo, minerální NK hnojivo se železem, 3 kg

Plantop Moss Destroyer s trávníkovým hnojivem dodává vašemu trávníku živiny a zároveň bojuje s mechem v trávníku. Trávník je svěže zelený 7 dní po aplikaci. Mech zčerná a odumře. Odumřelý mech shrabejte z trávníku pomocí ručního hrábě nebo vertikutátoru asi 2 týdny po aplikaci. Trávník je podporován efektem hnojiva, vzniklé mezery se rychle uzavírají. Plantop Moss Destroyer s trávníkovým hnojivem posiluje barvu listů a pomáhá trávníku rozvíjet se, takže lépe odolává suchu a obdobím stresu. Se kterými mechy bojuje Plantop Moss Destroyer s trávníkovým hnojivem? Prostředek má široký účinek díky svému hořícímu účinku, který umožňuje vysychání mechu. Působí proti široké škále druhů mechů, zejména listových mechů na trávníku.

*Pesticidy – používejte opatrně – před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o produktu. Dodržujte varování a symboly. Číslo schválení: 008047-62

Výrobek používejte pouze podle návodu k použití.

„Jak má být aplikace provedena?“ Nesekejte 2-3 dny před aplikací. Pro rovnoměrné roztírání doporučujeme rozmetadlo. Vezměte prosím na vědomí rychlost chůze 1 m za sekundu. Ručně: Aby bylo možné zobrazit správné množství, nejprve nastříkejte doporučené množství na malou odměřenou plochu, nejlépe polovinu aplikačního množství, 1x podél a 1x napříč. Při dodržení doporučeného aplikačního množství nehrozí popálení. „Kdy a kde se má trávníkové hnojivo s hubičem mechů použít?“ Aplikujte přípravek za bezmrazého, přátelského počasí
. Půda by měla být vlhká a tráva suchá. Nepoužívejte v období dešťů, delších obdobích sucha nebo během mrazu.

„Na co je třeba při aplikaci myslet?“ Zalévejte 2 dny po aplikaci, pokud mezitím nepršelo. Výsledkem je, že hnojivo začne působit. Znovu posekejte trávník nejdříve 4 dny po ošetření. Po 10-14 dnech odstraňte vertikutátorem/hraběmi odumřelý mech, který mezitím zhnědl na černo. Jakékoli zbarvení trávníku je dočasné. V případě silného nebo opakovaného napadení mechem lze druhé ošetření provést po 90 dnech. Nepoužívejte v roce výsevu! Nepoužívejte na oslabené trávníky (např. sucho) a v případě potřeby před použitím zalévejte.

Oblast použití: Domácnost a malá zahrada:
Venku Typ aplikace: Rozmetání, pouze pomocí přenosných zařízení
Aplikované množství: 35 g/m²
Doba aplikace: Během vegetačního období, na jaře a na podzim. Nepoužívejte v roce výsevu.
Maximálně 2 aplikace ročně v intervalu 90 dnů.

aplikace - jaro a podzim

Hubič plevele a trávníkové hnojivo - 3 kg (552)

Minerální NPK hnojivo 20+5+8 s herbicidními účinnými látkami, 7,2 g/kg 2,4 D, 1 g/kg dicamba na hubení plevele*

Plantop plevel + trávníkové hnojivo je speciální trávníkové hnojivo pro cílené hubení plevele v trávníku. Při aplikaci je trávník zásoben všemi důležitými hlavními živinami, které stimulují trávu k opětovnému růstu, takže menší plešatá místa rychle zarostou.


* Pesticidy - Používejte opatrně - Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o produktu. Dodržujte varování a symboly.

aplikace - jaro a podzim

Trávníkové a zahradní vápno - 10 kg (579)

Uhličitan vápenatý 95, 95% CaCo3 Uhličitan vápenatý. Trápí váš trávník stále mech? S trávníkem a zahradním vápnem od Plantop tomu čelíte přirozeným způsobem. 10 kg na cca 60 m2.

Planttop Lawn and Garden Lime je vysoce kvalitní vápenné hnojivo, které působí proti škodlivým půdním kyselinám a tím i tvorbě mechu. Ke ztrátám vápníku dochází neustále v důsledku konzumace živin a vyplavování. Trávník a zahradní vápno zvyšují biologickou aktivitu a zlepšují dostupnost živin. Hodnota pH je mírně zvýšená.

 • Vysoká kvalita - vynikající vápenné hnojivo na bázi uhličitanu vápenatého

 • silný - dodává půdě chybějící vápník.

 • aktivní - zvyšuje se biologická aktivita a zlepšuje se dostupnost živin

Použití:

 • Trávník: 100 - 200 g/m² v 1 - 2 aplikacích
 • Květinové a okrasné keře: 100 - 200 g/m² v 1 - 2 dávkách
 • Zelenina: 100 - 300 g/m² v 1 - 3 dávkách
 • Plody: 100 - 200 g/m² v 1 - 2 dávkách
 • Kompost: 2-3 kg/m² kompostu

aplikace - leden až prosinec

Podzimní trávníkové hnojivo - 5 kg (541)

Hnojivo EG, minerální NPK hnojivo 6+5+12 se sírou a železem.

Bohaté na draslík pro lepší přezimování trav. Okamžitý účinek na podzim a dlouhodobý účinek na jaře.

Podzimní trávníkové hnojivo Planttop – aplikované od září do listopadu – optimálně zásobuje váš trávník řízeným uvolňováním živin a zajišťuje zimní odolnost a trvanlivost trávy díky vysokému obsahu draslíku.
V zimních měsících nedochází ke ztrátám živin, které jsou trávníku k dispozici, jakmile na jaře odpovídajícím způsobem stoupnou teploty, a zaručují brzké svěží a zdravé ozelenění.
První hnojení na jaře tedy může proběhnout o něco později.

Použití:

 • na konci vegetačního období od září do listopadu
 • Aplikované množství: cca 30 g/m2 (5 kg = cca 150 m²) co nejrovnoměrněji na suchém trávníku.
aplikace - září až listopad

Trávníkový písek

Provzdušňujte svůj trávník trávníkovým pískem Plantop: nízkokřemenný uhličitanový písek s extra hrubou zrnitostí pro nejlepší dlouhodobé výsledky! 

Vitalizující, vysoce kvalitní půdní zlepšovač s vynikajícími drenážními vlastnostmi. Písek podporuje příjem vody, živin a dusíku kořeny trávy a vytváří zdravý a svěží zelený trávník. Přípravek také stabilizuje hodnotu pH a zajišťuje dobře provzdušněnou půdu a vitální trávy. Má vysoký obsah vápna a hořčíku a je proto ideálním doplňkem hnojení NPK.

Použití: Aplikace by měla být obvykle jednou ročně na jaře, kdy trávník začíná růst. K tomu je vhodné i období září. Před pískováním by měl být trávník provzdušněn, tedy dobře provzdušněn nebo vertikutován. Poté na připravenou plochu nasypte trávníkový písek Plantop s „kořenovým aktivátorem“. V závislosti na struktuře půdy je požadovaná aplikační dávka cca 300 g/m². V zásadě platí, že čím pevnější (jílovitá) půda, tím více písku lze použít pro dobré odvodnění.
Při použití rozmetadla nejprve určete vhodné nastavení vozíku na hnojivo, protože zrnitost produktu se může mírně lišit. Pro zásobení trávníku živinami doporučujeme používat naše kvalitní speciální trávníkové hnojivo Plantop.

Proč používat: Trávníky jsou obvykle vystaveny různému namáhání, které časem přináší určité problémy s povrchovým zhutněním půdy v kombinaci se špatným prouděním vzduchu a vody. Důsledkem je zhoršení půdní struktury v důsledku snížené vitality trávníku se špatným větráním a následným růstem plevelů. Aplikací trávníkového písku Plantop s „kořenovým aktivátorem“ se povrch opět uvolní, propustí vodu a neklouže. Navíc je podporován růst kořenů a vstřebávání živin. Podíl vápníku a hořčíku také zlepšuje humus a strukturu půdy.

Složení: trávníkový písek s "kořenovým aktivátorem" je nízkokřemenný uhličitanový písek, složky jsou cca 70% CaCO3 a 25% MgCO3.

Výhody:

 • štěrk - Žádné ucpávání v zemi díky zrnitosti 1,0 - 1,5 mm.

 • účinek - Poskytuje půdě vzduch a vodu.

 • kořenový aktivátor - Stabilizuje hodnotu pH.

 • odvodnění - stojatá voda odtéká.

Trávníkový substrát

Podklad s drenážním efektem: Trávníková zemina Plantop je vyváženou směsí pro celé spektrum požadavků na trávník a tvoří základ pro zdravý vývoj trávníku.

Zásoba živin je ve středním rozmezí (střední obsahová třída pro trávníky) a přesně zohledňuje speciální požadavky trav na živiny.

Travní půda také potlačuje rozvoj nežádoucího Poa-annua, lipnice roční.

Zakládání nových trávníků: Do svrchní vrstvy urovnané plochy před setím lehce zapracujte trávníkovou zeminu (shrnovač, lehký kultivátor), podle stavu půdy cca 10-20 litrů na m2.

Starý trávník: Po posledním sečení před zimou trávník rovnoměrně rozhrňte a shrabte – cca 10-15 litrů na m2.

Trávníkové dlaždice: Naplňte horní vrstvu cca 20 litry trávníkové zeminy na m2.

Válcovaný trávník: Před položením válcovaného trávníku na urovnaný povrch naneste trávníkovou zeminu v tloušťce vrstvy cca 3-5 cm.

aplikace - březen až srpen

Doporučujeme zakoupit společně se zbožím

Změnit nastavení cookies